Гаряче
16 Кві 2026, Чт

На Київщині протягом доби ліквідовано 19 пожеж сухої трави, внаслідок яких постраждали близько 28 гектарів природи

Минулої доби рятувальники ліквідували 19 пожеж сухостою, вогонь охопив близько 28 гектарів природних екосистем. Один із викликів стався у селі Новосілки Пірнівської громади Вишгородського району, де вогонь захопив 5 гектарів ще до прибуття пожежників. Про це повідомили в ДСНС.

Для ліквідації загоряння залучили 17 рятувальників, 4 одиниці техніки, добровольців місцевої пожежної команди та представників Червоного Хреста.

У ДСНС нагадали громадянам про важливість дотримання правил пожежної безпеки:

  • не спалювати суху рослинність на присадибних ділянках та відкритих територіях;
  • не розкладати багаття у лісах та на торфовищах;
  • не кидати недопалки та сірники на суху траву.

«Навіть маленька іскра за сухої погоди може спричинити масштабну пожежу. Спалювання сухостою руйнує ґрунт, знищує тварин і загрожує будівлям та лісам. Якщо помітили загоряння — намагайтеся загасити його підручними засобами. Якщо пожежа виходить з-під контролю — телефонуйте 101. У разі навмисного підпалу одразу повідомляйте рятувальників або поліцію», — зазначили у відомстві.

Раніше повідомлялося про те, що під час пожежі в житловому будинку врятували літню жінку. Причини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.

Фото: ДСНС

Створено за матеріалами: kyivschina24.com