У столиці правоохоронці затримали чоловіка, який за гроші обіцяв організувати незаконний виїзд за кордон для військовозобов’язаного під виглядом священнослужителя. Про це повідомили у поліції.
Згідно з інформацією слідства, фігурант познайомився з чоловіком мобілізаційного віку у барі та під час розмови запевнив, що має зв’язки в державній установі. Він обіцяв оформити документ, який нібито дозволить виїхати за межі України у статусі священнослужителя.
За свої «послуги» чоловік вимагав 10 тис. доларів. За його умовами, 2,5 тис. доларів потрібно було передати як завдаток, а залишок — після остаточного «вирішення питання».
Під час отримання першої частини коштів підозрюваний передав «клієнту» лист-погодження на виїзд за кордон під виглядом участі у науково-релігійному семінарі в європейській країні.
На наступній зустрічі чоловік отримав другу частину грошей — 7,5 тис. доларів. Одразу після передачі коштів його затримали правоохоронці.
Під час санкціонованого обшуку у підозрюваного вилучили мобільні телефони, банківські картки та 7,5 тис. доларів, які він отримав.

Слідчі повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України — «одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди».
Досудове розслідування здійснюють слідчі поліції за оперативного супроводження співробітників Управління стратегічних розслідувань та за процесуального керівництва прокуратури у сфері оборони Центрального регіону. Правоохоронці також перевіряють можливу причетність затриманого до інших правопорушень та встановлюють його ймовірних спільників.

Раніше у столиці повідомляли про те, що правоохоронці викрили схеми ухилення від мобілізації, до яких були причетні посадовець штабу військової частини та колишній працівник територіального центру комплектування.
Фото: Національна поліція
Створено за матеріалами: kyivschina24.com
