Гаряче
9 Лют 2026, Пн

В Україні формується спеціальний енергетичний загін ДСНС: минулого тижня було врятовано 173 особи

Протягом минулого тижня служби ДСНС України врятували 173 особи та здійснили понад 6 тисяч виїздів для ліквідації надзвичайних ситуацій. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко у своєму офіційному Telegram-каналі.

За його словами, найбільші виклики для екстрених служб пов’язані з наслідками інтенсивних російських обстрілів. Підрозділи МВС безперервно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів та надають допомогу людям, які постраждали від атак ворога.

«У столиці ДСНС встановила генератори для аварійного живлення житлових будинків, де тривають відновлювальні роботи. Додаткові генератори були перекинуті з інших регіонів, щоб реагувати оперативно. Для цього в ДСНС створено окремий Енергетичний загін», – зазначив Ігор Клименко.

У пунктах незламності цілодобово чергують психологи ДСНС та поліції, які надають допомогу громадянам у подоланні стресу. У найбільш постраждалих районах рятувальники встановили пневмокаркасні модулі у дворах багатоповерхівок – там можна зігрітися, отримати консультацію та необхідну допомогу. Паралельно поліція та рятувальники підтримують людей, які переживають складні умови через сильні морози.

На дорогах і в населених пунктах збільшено чисельність поліцейських патрулів. Міністр внутрішніх справ нагадав: у разі необхідності допомоги рятувальників, поліції, медиків або газової служби, якщо мобільний зв’язок працює нестабільно, слід скористатися офіційним застосунком 112 Ukraine. Він доступний через Wi-Fi у пунктах незламності, укриттях, лікарнях та інших місцях з доступом до інтернету.

«Попереду ще щонайменше тиждень сильних морозів. Наша робота зараз зосереджена на головному – забезпечити, щоб люди пройшли цей період у безпеці та з підтримкою. Служби МВС працюють у посиленому режимі. Ми поруч і робимо все, що в наших силах, щоб допомога була вчасною», – підкреслив Ігор Клименко.

Раніше повідомлялося, що мобільні пункти незламності ДСНС України відкриті не лише для людей, а й для домашніх тварин.

Фото: ДСНС

Створено за матеріалами: kyivschina24.com