Непереможні
Морський піхотинець Руслан Куртмаллаєв, який був узятий у полон навесні 2022 року, нарешті повернувся додому. Разом із побратимами його командира підрозділу фактично видали ворогу, розповідаючи про нібито переведення. Захисники опинилися у полоні в «ДНР», де провели близько чотирьох років. Про це інформувала його дружина.
На початку повномасштабного вторгнення Руслан разом зі своїм підрозділом став на захист Маріуполя. Вони підкріплювали завод Ілліча та зона «Азовмаршу». У квітні 2022 року командир підрозділу оголосив про нібито переміщення, але фактично передав бійців до рук російських загарбників. Спочатку проти військових були відкриті справи за нібито дезертирство, проте пізніше підозри були зняті. У той же час деякі посадові особи, які переконували командира зупинити оборону, отримали підозри у державній зраді.
Боротьба дружини за повернення чоловіка
Драматична історія дружини морпіха Ольги Куртмаллаєвої заслуговує окремої уваги. На момент, коли чоловік потрапив у полон, вона боролася з другою стадією лімфоми – злоякісного захворювання лімфатичної системи. Незважаючи на прогрес хвороби до четвертої стадії, жінка активно ставилася до змагань за повернення чоловіка. Вона стала на чолі громадської організації, яка підтримує родини морських піхотинців в полоні, беручи участь у численних акціях, щоб захистити репутацію українських захисників.
Під час неволі Руслан отримав від дружини всього один короткий лист з кількома рядками. За словами побратимів, він сильно втратив у вазі та страждав від хронічного захворювання, яке ускладнювало його стан, але все ж зберігав надію на обмін і повернення додому. Ольга продовжувала боротьбу з раком і разом із цим підтримувала інші родини полонених.
Звільнення та обмін
Руслан Куртмаллаєв був повернений під час першого за п’ять місяців обміну полоненими. Його звільнення стало можливим завдяки координації державних установ та активній громадській діяльності дружини й волонтерів. Зараз морпіх перебуває під медичним наглядом та проходить реабілітацію після тривалого ув’язнення.
Історія Руслана та його дружини – це прояв незламного духу та сили українських військових сімей. Навіть у складних умовах війни та тяжких хвороб вони продовжують боротися за свободу, життя та гідність. Обмін полоненими показав, що системна робота держави разом із громадськими ініціативами приносить результати, а підтримка родин військових є стратегічно важливою для України.
«Київщина 24/7» також повідомляла, що 29 січня відбулися репатріаційні заходи, у рамках яких до України повернули 1000 тіл (останків) загиблих. За інформацією російської сторони, вони належать українським захисникам.
Фото: Руслан Куртмаллаєв
Створено за матеріалами: kyivschina24.com
