Гаряче
15 Кві 2026, Ср

Війна як виклик: Київ окреслив медичні пріоритети до 2026 року

У 2025 році, незважаючи на виклики, пов’язані з воєнним станом, система охорони здоров’я столиці продемонструвала стійкість і продовжила свій розвиток. Серед ключових завдань на 2026 рік виділено вдосконалення управлінських підходів та укріплення спроможності медичної системи. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань самоврядних повноважень Володимир Прокопів під час розширеного засідання Колегії Департаменту охорони здоров’я КМДА.

Участь у заході взяли представники органів виконавчої та законодавчої влади, військового керівництва, Національної служби здоров’я України, а також представники наукової спільноти.

Під час свого виступу Володимир Прокопів висловив подяку працівникам медицини за їхню витримку та відданість у умовах тривалої війни, наголосивши на важливості подальшого розвитку галузі.

«П’ятий рік ми працюємо в умовах повномасштабної війни. Система охорони здоров’я відповідає на це навантаження завдяки щоденній праці кожного з вас. Ми не лише забезпечуємо безперервне надання допомоги цивільному населенню, лікуємо поранених та реагуємо на надзвичайні ситуації, але й продовжуємо розвиватися. Наша мета – посилити систему кадрово, організаційно та ресурсно», – зазначив він.

Крім того, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяна Мостепан підбила підсумки роботи за 2025 рік. За її словами, у місті завершено один із ключових етапів формування спроможної мережі медичних закладів. В результаті оптимізації їхня кількість становить 62, серед яких 12 надкластерних та 9 кластерних установ.

Вона також підкреслила, що 2026 рік стане часом завершення системних трансформацій у медичній сфері столиці.

«Наше основне завдання – створити пацієнтоорієнтовану систему, в якій медицина буде зрозумілою та доступною для кожного. Це стосується прозорих електронних черг, єдиного кол-центру, високого рівня сервісу та поваги до пацієнта. Кожен керівник має брати на себе персональну відповідальність за ефективне використання ресурсів, повне завантаження обладнання та досягнення реальних результатів для пацієнтів. Ми вже пройшли етап виживання – зараз настав час відповідальності та результативності», – підкреслила Тетяна Мостепан.

На засіданні також обговорювали питання стану онкологічної допомоги, підсумки лікування вірусних гепатитів та аспекти внутрішнього фінансового контролю в медичних закладах.

На завершення заходу Тетяна Мостепан відзначила співробітників комунальних медичних установ за їхній внесок у розвиток системи охорони здоров’я та сумлінну працю в умовах воєнного стану.

Водночас стало відомо, що у  Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» через планові відключення електроенергії почали скасовувати медичні обстеження для маленьких пацієнтів. Проблему відкрито обговорюють батьки, які стикаються зі скасуванням процедур в останній момент.

Фото: КМДА

Створено за матеріалами: kyivschina24.com