У столиці повідомили про підозру 25-річному уродженцю Запоріжжя, який за 14 тисяч євро організовував незаконний виїзд військовозобов’язаних до Молдови. Про це інформувала пресслужба міської прокуратури.
Слідство виявило, що підозрюваний запропонував одному з клієнтів допомогу у незаконному виїзді до Республіки Молдова поза офіційними пунктами пропуску. Усі деталі маршруту та способу перетину кордону він обіцяв розкрити лише після отримання оплати.
За організацію такого виїзду підозрюваний вимагав 14 000 євро. Крім того, безпосередньо перед перетином кордону клієнт мав додатково сплатити ще 1 000 доларів США.
Отримувати гроші особисто організатор схеми не планував. За версією слідства, кошти мали бути перераховані на вказаний ним криптовалютний рахунок. Передача грошей відбувалася у приміщенні пункту обміну валют, де правоохоронці затримали чоловіка в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
«Дії чоловіка кваліфіковано за ч. 3 ст. 332 КК України (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України)», – йдеться в повідомленні.
Фігуранту загрожує покарання у вигляді до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі підозрюваний перебуває під цілодобовим домашнім арештом.
Також повідомлялося, що у столиці правоохоронці затримали трьох чоловіків, які, за даними слідства, вимагали 17 тисяч доларів за організацію фіктивного працевлаштування з метою незаконного виїзду за кордон. Фігуранти пообіцяли чоловіку, який перебував у статусі СЗЧ, за 17 тисяч доларів організувати безперешкодний виїзд за межі України шляхом фіктивного працевлаштування на підприємстві, що дозволяло б оформити документи для перетину кордону.
Фото: міська прокуратура
Створено за матеріалами: kyivschina24.com
