Служба безпеки України надіслала до суду матеріали, за якими винесено обвинувальний вирок агентам РФ, що коригували повітряні напади ворога на столицю. Двоє зрадників, затриманих у серпні 2024 року, отримали по 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, про що інформує СБУ.
Засуджені — двоє безробітних, яких викрила контррозвідка СБУ.
З метою виконання завдань російських спецслужб зловмисники орендували квартиру на високому поверсі з «панорамним» видом на важливі об’єкти критичної інфраструктури. У квартирі вони встановили відеокамери з віддаленим доступом, через які ворог в режимі реального часу спостерігав за наслідками атак і намагався визначити позиції української ППО під час обстрілів.
Також зрадники планували розширити ворожу мережу, створивши осередки для коригування ударів в інших регіонах, вербуючи нових учасників через Telegram.
На основі матеріалів Головного управління СБУ та за процесуального нагляду прокуратури, суд визнав винними обох осіб за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема:
- ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану);
- ч. 2 ст. 113 (диверсія);
- ч. 1 ст. 114-1 (готування до перешкоджання законній діяльності ЗСУ).
Міжнародні суди призначили максимальні терміни ув’язнення обом зловмисникам.
Суд також ухвалив рішення про накладення арешту на об’єкт будівлі Ткацького цеху на вулиці Фролівській, 4, заборонивши будь-які демонтажні або будівельні роботи. На історичну споруду накладено повний арешт, що забороняє вжиття будь-яких дій, пов’язаних із її розбиранням, перебудовою чи вивезенням конструкцій.
Фото: ілюстративне
Створено за матеріалами: kyivschina24.com
